Kiberbiztonság

Versenyképes vállalat kiberbiztonság segítségével 

Az adat nem csak annak értékes, akinek a tulajdonában van. 
 
2021-ben 281,5 millió ember valamilyen típusú személyi adata került veszélybe azzal, hogy interneten keresztül illetéktelenek birtokába jutott. Az Európai Bizottság szerint 2020-ban 5,5 milliárd euró volt a kiberbűnözés költsége a globális gazdaság számára. Az összeg a Bizottság becslése alapján duplája a 2015-ösnek. Ez csupán néhány adat, ami bizonyítja, hogy a kiberbiztonság ma már a vállalatok előtt álló egyik legjelentősebb globális technológiai kihívás. A kibertámadások elleni védelem megteremtése pedig minden cégnek elemi érdeke. Fel kell készülnünk rá, hogy a kiberbűnözők egyre kifinomultabb eszközökkel dolgoznak, így nekünk egyre kifinomultabb eszközökkel kell megvédenünk, ami a miénk. 
 
Az pedig elég nyilvánvalóan látszik, hogy a kiberbűnözés jelentette veszélyt felismerő vállalati szektor majdnem háromnegyede erősített vagy erősíteni tervez a kibervédelem területén akár piaci szereplőkről, akár a közszféra szervezeteiről van szó. 

A DigitalTech EDIH térítésmentesen segíti a hozzá forduló szervezeteket, hogy az igényeiknek legmegfelelőbb kiberbiztonsági megoldásokat és módszereket megtalálhassák, és ezáltal egy jól működő, a kibertámadásoknak ellenálló vállalatot építhessenek. 

Mit jelent a kiberbiztonság?

Az egyre gyorsabb ütemben digitalizálódó társadalmunk kritikus mértékben függ informatikai rendszereink rendelkezésre állásától és helyes működésétől. Ugyanakkor ezek a rendszerek folyamatosan ki vannak téve a kibertérből érkező rosszindulatú támadások (például illegitim hozzáférés, adatlopás, vírusfertőzés) veszélyének. Ezen támadások ellen a kiberbiztonság eszköztárát felhasználva védekezhetünk hatékonyan. Kiberbiztonság alatt azon folyamatok, módszerek és eszközök összességét értjük, melyek célja az informatikai rendszerek (egyben szenzitív személyes és üzleti információk) védelme a kibertámadások ellen. 

Hogyan segítheti a kiberbiztonság a szervezetek fejlődését?

A legtöbb olyan szervezet számára, amely valamilyen informatikai rendszert működtet, értéket képviselnek ezen informatikai rendszer szolgáltatásai, illetve a rendszer által kezelt (tárolt, feldolgozott, továbbított) adatok. Ezért potenciálisan nagy kárt okozhat minden olyan kibertámadás, mely sikeresen kompromittálja a rendszer szolgáltatásait (például a legitim felhasználók számára elérhetetlenné teszi azokat) vagy a rendszer által kezelt adatokat (például adatvesztést vagy adatszivárgást okoz). 

Egy sikeres kibertámadás szinte minden esetben káros hatással van az üzletmenet-folytonosságra, ami közvetlen anyagi veszteségekkel és hosszútávú káros következményekkel – például az ügyfelek elvesztésével, márkaérték-csökkenéssel – járhat. Szélsőséges esetben az informatikai rendszer kompromittálódása az ügyfelek bizalmának elvesztéséhez és a szervezet működésének teljes ellehetetlenüléséhez vezethet. Ezért alapvető fontosságú a kibertámadások kockázatának csökkentése, azaz a szervezet kiberbiztonságának megteremtése. 

Kinek érdemes kiberbiztonsággal foglalkozni?

Minden olyan szervezet számára elengedhetetlen kiberbiztonsággal foglalkozni, amely informatikai rendszert üzemeltet, s ezen informatikai rendszer szolgáltatásai, illetve a rendszer által kezelt adatok értéket képviselnek a szervezet számára. Ez magában foglalja azokat a szervezeteket, amelyek csupán egy egyszerű weboldalt működtetnek, és azokat is, amelyek komplex ITinfrastruktúrát használnak belső folyamataik vagy ügyfeleik számára nyújtott szolgáltatásaik támogatására, illetve bizalmas adataik kezelésére. 

Kiberbiztonsági tanácsadási szolgáltatások

Ismerd meg a kiberbiztonsági tanácsadási szolgáltatásunk teljes portfólióját. 

Hogyan lehet jelentkezni a konzultációra?

A programba történő jelentkezés során a vállalkozás több igényfelmérő egyeztetésen esik át, amelyek segítik a szakmai orientációban. Ennek eredményeként kollégáink a vállalkozás igényeire szabott szolgáltatásokat határoznak meg és ajánlanak ki. A vállalkozás az ajánlatokat elfogadva veheti igénybe a szolgáltatásokat – párhuzamosan akár többet is –, amely során auditáció, konzultáció és képzés is történhet.

A szolgáltatások térítésmentesek, nem jelentenek a vállalkozás számára közvetlen anyagi kiadást, mivel az adószámmal rendelkező hazai vállalkozások (EV-k, KKV-k, SMCC-k) és közintézmények számára rendelkezésre álló „de minimis” keretből lehet igénybe venni a szolgáltatásokat. A de minimis egy vállalkozástámogatás, amely a cégek versenyképességének növelése céljából jött létre, segítve fejlődésüket a piacon. Tudj meg többet a „De Minimis” keretről ezen a linken.

Ismered már az EDIH programban való részvétel folyamatát?

Ha még nem, látogasd meg a Hogyan működik oldalunkat, ahol megismerheted a teljes folyamat egyes állomásait, a konzultáció térítésmentes igénybevételének feltételeit.

Jelentkezés

A jelentkezés gombra kattintva átirányítunk a jelentkezői űrlapra!

Konzultációt szeretnél igénybe venni?

Jelentkezz konzultációra az alábbi gombra kattintva.

Ismerd meg a jelentkezés folyamatát

Ismerd meg milyen regisztrációs lépésekkel juthatsz el a térítésmentes szolgáltatásainkig.

Segítségre van szükséged?

Írj nekünk!

Munkatársunk a lehető leghamarabb felveszi veled a kapcsolatot.

Név(Kötelező)
background glow 02
background glow 02

A „DigitalTech EDIH” c. projekt megvalósulását Magyarország Kormánya, illetve a Miniszterelnökség Területfejlesztési Parlamenti Államtitkársága támogatta.

A DigitalTech EDIH projektet megvalósító konzorcium részére 1.080.000.000 Ft költségvetési támogatás került megítélésre a közvetlen irányítású európai uniós programokban való magyar részvétel növeléséről, valamint egyes közvetlen uniós pályázatok önerő költségének biztosításáról szóló 1612/2022. (XII. 13.) Korm. határozat keretében.

Elérhetőségek

info [kukac] digitaltechedih.hu

EIT Digital Budapest CLC
1117 Budapest, Bogdánfy Utca 10/a.
© 2023 DigitalTech EDIH Magyarország.
Minden jog fenntartva.