FinTech tanácsadás

Konzultáció és audit

A fintech megoldások ismerete számos előnnyel járhat kis- vagy középvállalkozásod számára. A legújabb digitális pénzügyi szolgáltatások révén egyszerűbbé, gyorsabbá és olcsóbbá válnak az üzleti tranzakciók, az ezeket támogató háttérrendszerek és a pénzügyi szolgáltatások igénybevétele. A digitális fintech megoldások ráadásul jellemzően rugalmasabbak, testre szabhatóbbak és olykor még biztonságosabbak is, mint a pénzügyi szolgáltatások korábbi generációi. A fintech világ megismerése ezért fontos eszköz lehet egy cég számára, hogy növelje költséghatékonyságát és versenyképességét.

Célunk, hogy a kis- és középvállalkozások számára hasznos ismereteket adjon át és innovációs lehetőségeket közvetítsen a modern pénzügyi technológiák terén is.

A tanácsadói szolgáltatásaink célzottabb konzultációra adnak lehetőséget, ahol a DigitalTech EDIH szakértői testreszabott ötleteket és javaslatokat tudnak adni fintech témában.

Tanácsadás

A DigitalTech EDIH tanácsadói szolgáltatásokkal támogatja ügyfeleit a megfelelő fintech érettségi szint elérésében, valamint az ügyfeleknél felmerülő konkrét, fintech témájú problémák megoldásában.

Tehát, a tanácsadói szolgáltatások célzottabb konzultációra adnak lehetőséget, ahol a DigitalTech EDIH szakértői testreszabott válaszokat adhatnak az ügyfeleknél felmerülő fintech kérdésekre.

Teljes tanácsadási portfólió

Szolgáltatásinnováció és -tervezés a vállalati architektúra alapján

Tanácsadás vállalati informatika, információs rendszerek és szolgáltatás innováció területén.

FinTech megoldások és rendszerek: fizetési rendszerek
A tanácsadási szolgáltatás során üzleti elemzés történik a célvállalatról és arról, hogy szüksége van-e pénzügyi szolgáltatási technológiákon alapuló digitális fizetési szolgáltatásokra.
Kriptovaluta adózási kérdések; Digitális pénz, stabil érme, kriptopénz, NFT (nem pénzérmés tokenek)
A tanácsadás rámutat a kriptovaluta használati lehetőségeire, illetve segít eligazodni az alkalmazását illetően a mikro-, kis- és középvállalkozások számára, valamint megismerteti az ügyféllel a blokklánc technológia használatát is.
Az üzleti folyamatok digitális átalakítása a pénzügyben, a blokklánc technológia integrálása az üzleti folyamatokba és munkafolyamatokba.
A célvállalat üzleti elemzése, a problémás területek azonosítása a pénzügyi menedzsment, illetve a cash flow menedzsment szempontjából – ezek a tanácsadási szolgáltatásunk tevékenységei.
Vezetői információs rendszerek
A tanácsadás során megtörténik a célvállalat üzleti elemzése, a problémás területek azonosítása a vállalati erőforrásrendszerek, a döntéstámogató rendszerek és a vezetői információs rendszer moduljai (adattárház, műszerfal, vezérlőpanel, valós idejű adatfeldolgozás, felhőszolgáltatások) szempontjából.
Adatelemzés a pénzügyekben, trendek, előrejelzés
Üzleti elemzés a célvállalatról, hogy szüksége van-e pénzügyi elemzésre a piaci trendekről, a versenytársakról és a saját üzleti tevékenységéről, és ha igen, akkor hogyan történhet ezeknek a szegmenseknek a pénzügyi elemzése.

Kiknek érdemes fintech megoldásokat alkalmazni?

A fintech megoldások ismerete és adott esetben alkalmazása szinte bármely kis- és középvállalkozásnak a hasznára válhat, mivel lehetővé teszik a vállalkozás számára a pénzügyi és értékesítési folyamatok hatékonyabb kezelését és optimalizálását. Különösen fontos lehet a fintech-virtuozitás azon vállalkozások számára, amelyek tevékenységét érinti a következők valamelyike: 

  • Online fizetési megoldások: 
    Ha a vállalkozásnak van online jelenléte, akkor az online fizetési megoldások lehetővé teszik, hogy a vásárlók gyorsan és egyszerűen tudjanak fizetni. 
  • Számlázás és követeléskezelés: 
    A fintech megoldások segítségével a vállalkozás könnyedén kiállíthat és elküldhet számlákat, és nyomon követheti a kifizetéseket és az esetleges késedelmeket. Ez lehetővé teszi a készpénzáramlás hatékonyabb kezelését, a pénzügyi veszteségek minimalizálását. A fintech szolgáltatások sokkal gyorsabbak és hatékonyabbak lehetnek, mint a hagyományos banki szolgáltatások igénybevétele, velük adott esetben könnyebb alkalmazkodni az ügyfelek igényeihez és a piaci kihívásokhoz. 
  • Bérszámfejtés és HR: 
    A fintech megoldások hasznosak lehetnek a vállalkozás számára a bérszámfejtés és a HR-folyamatok automatizálásában és optimalizálásában. Ez segíthet csökkenteni az adminisztrációs terheket és a hibák számát, illetve növelni az alkalmazottak elégedettségét és hatékonyságát. 
  • Nemzetközi fizetések: 
    Ha a vállalkozásnak külföldi ügyfelei vagy beszállítói is vannak, akkor a fintech megoldások lehetővé teszik a nemzetközi fizetések könnyű és viszonylagosan olcsó küldését és fogadását, a tranzakciós költségek és az átváltási veszteségek minimalizálását. Az online fizetési megoldások és nemzetközi utalások általában olcsóbbak, mint a hagyományos banki szolgáltatások, így pénzt takaríthatunk meg a tranzakciókon. A fintech szolgáltatások segítségével egyszerűbben és olcsóbban intézhetők a nemzetközi tranzakciók, könnyebben hozzáférhetők a globális piacok, és ezáltal növelhetők a bevételek. 
  • Jobb pénzügyi döntéshozatal: 
    A fintech szolgáltatások segítségével a döntéshozók könnyebben követhetik nyomon cégük/intézményük pénzügyi állapotát és teljesítményét, így jobb döntéseket hozhatnak jövőbeli terveik megvalósítása érdekében. 
  • Piaci pozíció megtartása: 
    A vállalkozásunk/intézményünk szempontjából releváns piacokat, piaci versenytársakat mindig érdemes figyelemmel követni, nehogy az utóbbiak versenyelőnybe kerüljenek, és ügyfeleket csábítsanak el azzal, hogy hamarabb vezetnek be az ügyfelek számára fontos fintech alkalmazásokat, szolgáltatásokat. 

A közszféra szereplőknek is szükségük lehet a fintech-hel való foglalkozásra, különösen az adó- és pénzügyi hatóságoknak. A fintech megoldások lehetővé teszik számukra a hatékonyabb működést és az adminisztráció csökkentését. 
Mindezek alapján egyfelől célszerű átgondolni, hogy egy fintech megoldás hosszú távon milyen piacszerzési lehetőségeket, versenyelőnyöket, költségmegtakarítási lehetőségeket eredményezhet vállalkozásunk/intézményünk számára. 

Képzési portfólió

Képzéseinről az alábbi gombra kattintva érhető el további információ.

Hogyan lehet jelentkezni a konzultációra?

A programba történő jelentkezés során a vállalkozás több igényfelmérő egyeztetésen esik át, amelyek segítik a szakmai orientációban. Ennek eredményeként kollégáink a vállalkozás igényeire szabott szolgáltatásokat határoznak meg és ajánlanak ki. A vállalkozás az ajánlatokat elfogadva veheti igénybe a szolgáltatásokat – párhuzamosan akár többet is –, amely során auditáció, konzultáció és képzés is történhet.

A szolgáltatások térítésmentesek, nem jelentenek a vállalkozás számára közvetlen anyagi kiadást, mivel az adószámmal rendelkező hazai vállalkozások (EV-k, KKV-k, SMCC-k) és közintézmények számára rendelkezésre álló „de minimis” keretből lehet igénybe venni a szolgáltatásokat. A de minimis egy vállalkozástámogatás, amely a cégek versenyképességének növelése céljából jött létre, segítve fejlődésüket a piacon. Tudj meg többet a „De Minimis” keretről ezen a linken.

Ismered már az EDIH programban való részvétel folyamatát?

Ha még nem, látogasd meg a Hogyan működik oldalunkat, ahol megismerheted a teljes folyamat egyes állomásait, a konzultáció térítésmentes igénybevételének feltételeit.

Jelentkezés

A jelentkezés gombra kattintva átirányítunk a jelentkezői űrlapra!

Konzultációt szeretnél igénybe venni?

Jelentkezz konzultációra az alábbi gombra kattintva!

Ismerd meg a jelentkezés folyamatát

Ismerd meg milyen regisztrációs lépésekkel juthatsz el a térítésmentes szolgáltatásainkig.

Segítségre van szükséged?

Írj nekünk!

Munkatársunk a lehető leghamarabb felveszi veled a kapcsolatot.

Név(Kötelező)
background glow 02
background glow 02

A „DigitalTech EDIH” c. projekt megvalósulását Magyarország Kormánya, illetve a Miniszterelnökség Területfejlesztési Parlamenti Államtitkársága támogatta.

A DigitalTech EDIH projektet megvalósító konzorcium részére 1.080.000.000 Ft költségvetési támogatás került megítélésre a közvetlen irányítású európai uniós programokban való magyar részvétel növeléséről, valamint egyes közvetlen uniós pályázatok önerő költségének biztosításáról szóló 1612/2022. (XII. 13.) Korm. határozat keretében.

Elérhetőségek

info [kukac] digitaltechedih.hu

EIT Digital Budapest CLC
1117 Budapest, Bogdánfy Utca 10/a.
© 2023 DigitalTech EDIH Magyarország.
Minden jog fenntartva.